Vyhladenie vrások

S prichádzajúcimi rokmi sa začínajú na tvári objavovať nežiadúce vrásky. Vrásky sú nie len prejavom starnutia, ale vznikajú aj v dôsledku nadmernej činnosti mimických svalov. Na vznik vrások prispievajú aj vonkajšie faktory, ako slnečné žiarenie, fajčenie, zlá životospráva, stres. Okrem toho, že vyzeráte staršie, vrásky vám tiež môžu dodať výraz smútku, hnevu či vyčerpania. Práve preto sa v tomto článku budeme venovať spôsobu, ako na vyhladenie vrások.


Jednoznačne najúčinnejšiou metódou je vyhladenie vrások kyselinou hyalurónovou.


Vyhladenie vrások a rýh, prípadne vtiahnutých jaziev pomocou aplikácie kyseliny hyalurónovej patrí medzi najpopulárnejšie metódy v estetickej medicíne. Látka sa aplikuje pomocou veľmi tenkej ihly, alebo kanyly v lokálnom znecitlivení za použitia anestetického krému. 


Aké vrásky viete vyhladiť pomocou kyseliny hyalurónovej?

Oblasti, ktoré možno vyplniť kyselinou hyalurónovou sú v zásade všetky tie na tvári, ktoré sú hlboké a treba ich zarovnať. Vo všeobecnosti najčastejšie kyselinou hyalurónovou riešime:


 • Odstránenie vrások difúzne po celej tvári
 • Vyhladenie nasolabiálnych záhybov
 • Vyhladenie marionetových línií
 • Vyhľadenie jemných vrások okolo úst
 • Vyhľadenie vrások okolo očí
 • …ale napríklad aj úpravu pier a ich kontúr (viac o úprave pier tu), zväčšenie líc a podobne

Ako často treba aplikácie opakovať?

 Výsledky aplikácie a životnosť sa nám z praxe líšia od pacienta k pacientovi a sú ovplyvnené vekom pacienta a individuálnymi vlastnosťami pokožky pacienta.

Pri použití na korekciu línií, vrások a priehlbín na tvári vydržia výplne kyseliny hyalurónovej v priemere 9 až 18 mesiacov. Keď sa injekčne podajú veľké objemy napríklad na zväčšenie líc alebo vytvarovanie čeľuste, korekcie môžu vydržať až do 24 mesiacov.

Pre koho nie je kyselina hyalurónová vhodná? 

Kyselina hyalurónová sa neodporúča pacientom, ktorí majú:

 • Aktívnu herpetickú infekciu tváre alebo úst
 • Infekciu v ošetrovanej oblasti
 • Neliečenú cukrovku
 • Problémy so zrážaním krvi
 • Alergiu na akúkoľvek zo zložiek injekčnej kyseliny hyalurónovej
 • Sú tehotní alebo dojčia
 • Aktívnu chorobu – v takom prípade Vám radi poskytneme náhradný termín, pre Váš komfort 🙂

Je aplikácia injekčnej kyseliny hyalurónovej bolestivá?

Aplikácia kyseliny hyalurónová je takmer bezbolestná procedúra. Na zlepšenie Vášho komfortu používame preparáty, ktoré obsahujú Mesocain. Pri aplikácií cítite iba mierne pichnutie. Bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť ľahké začervenanie a opuch v ošetrenej oblasti. Zákrok je ambulantný a trvá niekoľko minút. 


Kyselina hyalurónová je pri správnom používaní bezpečná – a naozaj sa nie je čoho obávať. Počas celého zákroku dbáme na Vaše pohodlie.Aké produkty používate pri procedúre vyhladenia vrások?

 Pre naších pacientov chceme len to najlepšie, preto používame len originálne, kvalitné produkty značiek ako Juvederm, Dermastyle, Revolax a Restylane – ktoré nájdete na tých najdrahších klinikách na svete.


Aký výsledok môžem očakávať?

Vraví sa: „Lepšie raz vidieť, ako sto krát počuť.“ Pozrite sa preto v galérií nižšie niektoré z naších pacientiek, ktorým sme kyselinu hyalurónovú nedávno aplikovali.


Prečo by som si mal zvoliť Medirect pre procedúru vyhladenia vrások?

Medirect je etablovaná ambulancia na trhu s estetickou medicínou, ktorá Vám už roky poskytuje svoje služby. O našej odbornosti a pro-klientskom prístupe nám svedčí mnoho recenzií, ktoré si o nás môžete prečítať buď na Googli alebo Facebooku. Používame tie najkvalitnejšie výrobky renomovaných značiek ako Juvederm, Revolax alebo Dermastyle, ktoré Vám ponúkame za výrazne priaznivé ceny, v niektorých prípadoch aj o 30% lacnejšie, ako konkurencia.

Ako sa ku vám môžem objednať?

Budeme radi, ak nám zavoláte na číslo 0908 538 555 alebo využijete náš rezervačný portál.