Vyhladenie vrások

S prichádzajúcimi rokmi sa začínajú na tvári objavovať nežiadúce vrásky. Vrásky sú nie len prejavom starnutia, ale vznikajú aj v dôsledku nadmernej činnosti mimických svalov. Na vznik vrások prispievajú aj vonkajšie faktory, ako slnečné žiarenie, fajčenie, zlá životospráva, stres. Okrem toho, že vyzeráte staršie, vrásky vám tiež môžu dodať výraz smútku, hnevu či vyčerpania. Práve preto sa v tomto článku budeme venovať spôsobu, ako na vyhladenie vrások. Jednoznačne najúčinnejšiou metódou je vyhladenie vrások kyselinou hyalurónovou.

Vyhladenie vrások a rýh, prípadne vtiahnutých jaziev pomocou aplikácie kyseliny hyalurónovej patrí medzi najpopulárnejšie metódy v estetickej medicíne. Látka sa aplikuje pomocou veľmi tenkej ihly, alebo kanyly v lokálnom znecitlivení za použitia anestetického krému. 

Bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť ľahké začervenanie a opuch v ošetrenej oblasti. Zákrok je ambulantný a trvá niekoľko minút. Je takmer bezbolestný.

Do akých oblasti vieme aplikovať kyselinu hyalurónovú na vyhladenie vrások? 

Pomocou kyseliny hyalurónovej vieme vyhladiť napríklad nosovo-ústne vrásky, vrásky na čele, vrásky nad hornou perou, prípadne ju vieme použiť  na vystuženie kontúry hornej pery či zväčšení pier (viac o zväčšení pier tu), alebo nechirurgické nadvihnutie kútikov. Efekt je viditeľný hneď.

Ako dlho vydrží výsledný efekt vyhladenia vrások?

Efekt omladenia sa dostaví hneď po zákroku a pretrváva individuálne, približne však 8 až 12 mesiacov. Zákrok je možne opakovať, podľa potreby pacienta.