Laserová epilácia

Objednajte sa na trvalú epiláciu laserom Candela Gentle Lase Pro

Máte nejaké otázky ohľadom laserovej epilácie? Napíšte nám!

Uvádzacie ceny

Garantujeme najlepšiu cenu laserovej epilácie na trhu - v prípade, ak nájdete lacnejšiu ponuku, rozdiel vyrovnáme.

Ako prebieha laserová epilácia?

 

Laserová epilácia je procedúra, ktorá je v súčasnej dobe najúčinnejšou metódou na doživotné odstránenie nežiaduceho ochlpenia. Primárnym princípom laserového odstraňovania chĺpkov je selektívna fototermolýza. Pri ošetrení vždy prispôsobujeme vlnovú dĺžku svetla a trvanie pulzu tak, aby sme dosiahli optimálny účinok na cieľové tkanivo (pigment melanínu vo vlasovej cibuľke, avšak zároveň minimalizovali účinok na okolité tkanivo (pigment kože).

 

 Z rovnakého dôvodu kontrast medzi farbou vlasov a pokožky (tmavé vlasy a svetlá pokožka), vedie k najlepším výsledkom laserovej epilácie.

 

Aké lokality vieme ošetriť laserovou epiláciou?

 

Bežné miesta ošetrenia zahŕňajú:

 

 • nohy
 • podpazušie
 • hornú peru
 • bradu
 • líniu bikín
 • chrbát
 • análne a intímne oblasti
 • ruky
 • prsia a brucho

Je však možné liečiť nežiaduce ochlpenie takmer v akejkoľvek oblasti, okrem okolia očí. Kompletnú ponuku služieb epilácie nájdete tu.

Epilácia chlpov lasérom

Koľko sedení je potrebných?

 

Celkový počet ošetrení na kompletné odstránenie chĺpkov býva spravidla 4-7 sedení u žien a 6-9 sedení u mužov. Je to preto, lebo lasér ničí iba chĺpky v štádiu rastu. Avšak počet sedení je variabilný v závislosti od hustoty a sfarbenia chlpov.

 

Ako často treba absolvovať lasérovú epiláciu?

 

Laserové odstránenie chĺpkov zvyčajne vyžaduje dve až šesť ošetrení. Interval medzi ošetreniami sa bude líšiť v závislosti od miesta. Na miestach, kde chĺpky rýchlo rastú, ako je horná pera, možno ošetrenie zopakovať o štyri až osem týždňov. Na miestach s pomalým rastom vlasov, ako je chrbát, môže byť ošetrenie každých 12 až 16 týždňov.

 

Po nejakom čase je možné, že sa kde-tu nejaký chlp na ošetrovanej oblasti objaví. V tom prípade odporúčame absolvovať „udržiavaciu kúru“, kedy oblasť 1-2x ročne znova ošetríme, čím zabezpečíme, že žiadne chlpy nenarastú.

Výsledky po lasérovej epilácií

 

Pre ilustráciu výsledku, ktorý môžete očakávať po ošetrení sme pre Vás pripravili názorný obrázok. Na hornej časti chrbta vidno výsledok po lasérovej epilácií, ktorú klient absolvoval pred 1 mesiacom. Spodnú časť chrbta sme pre ilustráciu neepilovali (okrem dvoch pásikov, ktoré môžete vidieť na ľavej strane, po ktorej sme pre ilustráciu prechádzali).

 

Klient absolvoval iba jedno sedenie lasérovej epilácie.

Aký lasér používame?


V našej ambulancii sa stretnete s laserom CANDELA gentleLASE PRO. Lasery Gentle Pro sú už viac ako 20 rokov poprednými laserovými systémami na odstraňovanie chĺpkov. Je to naozaj špičkový stroj z USA, ktorý sa používa v tých najlepších klinikách po celom svete.


Spolu s laserom používame pri odstraňovaní chĺpkov aj chladiaci systém CRYO6 Zimmer, ktorý zabezpečuje, aby proces epilácie bol takmer bezbolestný.


V čom je CANDELA gentleLASE PRO lepší, ako obyčajne IPL?


Intenzívne pulzné svetlo (IPL), čiže ošetrenie na báze svetla, s ktorým sa môžete stretnúť v kozmetických salónoch používa širšie spektrum svetla, ktoré je menej intenzívne, ako skutočný laser. To v praxi znamená, že ošetrenie je ďaleko menej účinné, vyžaduje viacej sedení a výsledok nie je tak presvedčivý, ako v prípade CANDELA gentleLASE PRO. 

Laser na trvalú epiláciu Candela Gentle Lase Pro
Laser na trvalú epiláciu Candela Gentle Lase Pro

Koľko ušetrím, ak si dám chlpy vyepilovať lasérom?

 

 

Áno, na prvé počutie to znie zvláštne – asi si vravíte, veď to je dosť drahé – ako by som na tom mohol ušetriť? Uveďme si to na príklade Brazilskej depilácie. Tá v rôznych salónoch výjde zhruba na 20-30 eur za sedenie. Ak by ste túto procedúru absolvovali každý mesiac, vyjde Vás to zhruba na 240 až 420 Eur ročne. 

 

 

 

Ak by ste absolvovali 4-7 sedení lasérovej epilácie, cena, ktorú zaplatíte by bola medzi 320 Eur pri 4 sedeniach, až 560 Eur pri 7 sedeniach, čo je cena za 1-2 roky epilácií každý mesiac a máte to na doživotie, nie iba na chvílu, ako v prípade Brazílskej depilácie.

 

 

 

A teraz si skúste predstaviť, o koľko bolesti sa ušetríte…

Je laserová epilácia bolestivá?

 

Vďaka chladeniu CRYO6 Zimmer, ktorý používame pri laserovej epilácií, sa epilácia medicínskym laserom Candela Gentle Lase Pro stáva dostupnou aj pre klientov s nižším prahom bolesti. Iste, epiláciu budete mierne cítiť, ale nemyslíme si, že je to niečo, čo by ste nezvládli. Navyše, v prípade, ak sa Vám bude zdať bolesť neznesiteľná, vždy vieme nastaviť silu výboja na nižšiu.

 

Možné riziká laserovej epilácie

 

Riziká vedľajších účinkov sa líšia v závislosti od typu pokožky, farby vlasov, plánu liečby a dodržiavania starostlivosti pred a po liečbe. 

 

Dobrá správa je, že sú väčšinou iba veľmi mierne. Medzi najčastejšie vedľajšie účinky laserovej epilácie patria:

 

 • podráždenie kože a svrbenie
 • začervenanie a opuch
 • zmeny pigmentu

Je laserová epilácia bezpečná?

 

Laserové odstránenie chĺpkov je bezpečné, ale príležitostne môže spôsobiť vedľajšie účinky, o ktorých sme si už písali (zvyčajne bolesť podobná jemnému spáleniu slnkom). Lasérové ošetrenie sa neodporúča tehotným ženám a taktiež pacientom, ktorí su ryšaví alebo s tmavou pokožkou.

CRYO6 Zimmer

Prečo si vybrať Medirect?

5/5 hviezdičkové hodnotenie naších služieb

Výhodná cena epilácií oproti konkurencií – úspora až do 50%

Najkvalitnejší laser Candela Gentle Lase Pro používaný na tých najdrahších klinikách

Čo by ste mali vedieť, ak sa rozhodnete pre laserovú epiláciu?

Príprava pred laserovou epiláciou

 
 • Pred a po ošetrení sa vyhýbajte slnečnému žiareniu. Kedykoľvek idete von, aplikujte opaľovací krém aspoň SPF 30.
 • Vyhnite sa akýmkoľvek samo-opalovacím krémom.
 • Chĺpky si deň pred ošetrením oholte (v prípade dlhých chlpov lasér spáli chlp nad povrchom, ale lasér neprenikne až pod kožu).
 • Vyhnite sa iným metódam odstraňovania chĺpkov, ako holeniu – depilácia voskovými pásikmi môže narušiť vlasový folikul a je potrebné sa jej vyhnúť najmenej štyri týždne pred liečbou.
 • V prípade epilácie podpazušia nepoužívajte 2 dni pred ošetrením deodorant

Starostlivosť po laserovej epilácií

 

Hneď po ošetrení laserovou epiláciou Vám pokožku ošetríme prípravkom s obsahom ukľudňujúcich a antiseptických látok. Ak budete pociťovať napriek tomu nepohodlie, schlaďte ošetrovanú oblasť ľadom.

 

Po laserovej epilácií chĺpkov a medzi plánovanými ošetreniami sa vyhýbajte slnečnému žiareniu a nepoužívajte solárium počas šiestich týždňov. V prípade pobytu vonku používajte opaľovací krém SPF 30.