Laserová epilácia

Objednajte sa na trvalú laserovú epiláciu Candela Gentle Lase Pro

Máte nejaké otázky ohľadom laserovej epilácie? Napíšte nám!

Aký prístroj na laserovú epiláciu používame?

 

V našej ambulancii sa stretnete s laserom CANDELA gentleLASE PRO. Lasery Gentle Pro sú už viac ako 20 rokov poprednými laserovými systémami na laserovú epiláciu. Je to naozaj špičkový stroj z USA, ktorý sa používa v tých najlepších klinikách po celom svete.

 

Ako prebieha laserová epilácia?

 

Laserová epilácia je procedúra, ktorá je v súčasnej dobe najúčinnejšou metódou na doživotné odstránenie nežiaduceho ochlpenia. Primárnym princípom laserového odstraňovania chĺpkov je selektívna fototermolýza. Pri ošetrení vždy prispôsobujeme vlnovú dĺžku svetla a trvanie pulzu tak, aby sme dosiahli optimálny účinok na cieľové tkanivo (pigment melanínu vo vlasovej cibuľke, avšak zároveň minimalizovali účinok na okolité tkanivo (pigment kože).

 

Z rovnakého dôvodu kontrast medzi farbou vlasov a pokožky (tmavé vlasy a svetlá pokožka), vedie k najlepším výsledkom laserovej epilácie.

 

Laserová epilácia dokáže odstrániť ochlpenie kdekoľvek na tele.

Kompletnú ponuku služieb epilácie nájdete tu.

Laser na trvalú epiláciu Candela Gentle Lase Pro

Koľko ušetrím, ak podstúpim laserovú epiláciu?

 

Áno, na prvé počutie to znie zvláštne – asi si vravíte, veď to je dosť drahé – ako by som na tom mohol ušetriť? Uveďme si to na príklade Brazilskej depilácie. Tá v rôznych salónoch výjde zhruba na 20-30 eur za sedenie. Ak by ste túto procedúru absolvovali každý mesiac, vyjde Vás to zhruba na 240 až 420 Eur ročne.

 

Ak by ste absolvovali 4-7 sedení laserovej epilácie, cena, ktorú zaplatíte by bola medzi 320 Eur pri 4 sedeniach, až 560 Eur pri 7 sedeniach, čo je cena za 1-2 roky epilácií každý mesiac a máte to na doživotie, nie iba na chvílu, ako v prípade Brazílskej depilácie.

 

A teraz si skúste predstaviť, o koľko bolesti sa ušetríte…

V čom je CANDELA gentleLASE PRO lepší, ako obyčajne IPL?

 

Intenzívne pulzné svetlo (IPL), čiže ošetrenie na báze svetla, s ktorým sa môžete stretnúť v kozmetických salónoch používa širšie spektrum svetla, ktoré je menej intenzívne, ako skutočný laser. To v praxi znamená, že ošetrenie je ďaleko menej účinné, vyžaduje viacej sedení a výsledok nie je tak presvedčivý, ako v prípade CANDELA gentleLASE PRO.

CANDELA gentleLASE PRO alebo diódový laser?

 
Pre pacientov s bielou pokožkou a tmavými chĺpkami je CANDELA všeobecne účinnejšia, ako diódový laser: Alexandridový laser (napr. naša Canedela Gentle Lase Pro) pracuje tak, že cieli na melanín (tmavý pigment) v chĺpkoch. Melanín sa ale nachádza v pokožke u snedých ľudí – pričom v prípade nedostatku kontrastu medzi odtieňom pokožky a chlpu laser nevie presne cieliť na chĺpky a laser nemusí byť tak účinný. Pre bielu pokožku a tmavé chĺpky je tento kontrast veľký, čo umožňuje laseru presne zacieliť na chĺpky a minimalizovať riziko poškodenia okolitej pokožky. 
Epilácia chlpov lasérom

Koľko sedení laserovej epilácie je potrebných pre úplné odstránenie chĺpkov?

 

Celkový počet ošetrení na kompletné odstránenie chĺpkov býva spravidla 4-7 sedení u žien a 6-9 sedení u mužov. Je to preto, lebo laser ničí iba chĺpky v štádiu rastu. Avšak počet sedení je variabilný v závislosti od hustoty a sfarbenia chlpov.

 

 

Ako často treba absolvovať laserovú epiláciu?

 

Laserové odstránenie chĺpkov zvyčajne vyžaduje dve až šesť ošetrení. Interval medzi ošetreniami sa bude líšiť v závislosti od oblasti ošetrenia. Na miestach, kde chĺpky rýchlo rastú, ako je horná pera, možno ošetrenie zopakovať o štyri až osem týždňov. Na miestach s pomalým rastom vlasov, ako je chrbát každých 12 až 16 týždňov.

 

Po nejakom čase je možné, že sa kde-tu nejaký chlp na ošetrovanej oblasti objaví. V tom prípade odporúčame absolvovať „udržiavaciu kúru“, kedy oblasť 1-2x ročne znova ošetríme, čím zabezpečíme, že žiadne chlpy nenarastú.

 

Výsledky po laserovej epilácií

 

Pre ilustráciu výsledku, ktorý môžete očakávať po ošetrení sme pre Vás pripravili názorný obrázok. Na hornej časti chrbta vidno výsledok po laserovej epilácií, ktorú klient absolvoval pred 1 mesiacom. Spodnú časť chrbta sme pre ilustráciu neepilovali (okrem dvoch pásikov, ktoré môžete vidieť na ľavej strane, po ktorej sme pre ilustráciu prechádzali). Klient absolvoval iba jedno sedenie laserovej epilácie.

Je laserová epilácia bolestivá?

 

Vďaka chladeniu CRYO6 Zimmer, ktorý používame pri laserovej epilácií, sa epilácia medicínskym laserom Candela Gentle Lase Pro stáva dostupnou aj pre klientov s nižším prahom bolesti. Iste, epiláciu budete mierne cítiť, ale nemyslíme si, že je to niečo, čo by ste nezvládli. Navyše, v prípade, ak sa Vám bude zdať bolesť neznesiteľná, vždy vieme nastaviť silu výboja na nižšiu.

 

 

Možné riziká laserovej epilácie

 

 

Riziká vedľajších účinkov sa líšia v závislosti od typu pokožky, farby vlasov, plánu liečby a dodržiavania starostlivosti pred a po liečbe.

Dobrá správa je, že sú väčšinou iba veľmi mierne. Medzi najčastejšie vedľajšie účinky laserovej epilácie patria:

 

  • podráždenie kože a svrbenie
  • začervenanie a opuch
  • zmeny pigmentu

Je laserová epilácia bezpečná?

 

 

Laserové odstránenie chĺpkov je bezpečné, ale príležitostne môže spôsobiť vedľajšie účinky, o ktorých sme písali vyššie. Lasérové ošetrenie sa neodporúča tehotným ženám a taktiež pacientom, ktorí su ryšaví alebo s tmavou pokožkou.

CRYO6 Zimmer

Prečo si vybrať Medirect?

5/5 hviezdičkové hodnotenie naších služieb

Výhodná cena epilácií oproti konkurencií – úspora až do 50%

Najkvalitnejší laser Candela Gentle Lase Pro používaný na tých najdrahších klinikách

Čo by ste mali vedieť, ak sa rozhodnete pre laserovú epiláciu?

Príprava pred laserovou epiláciou

 
  • Pred a po ošetrení sa vyhýbajte slnečnému žiareniu. Kedykoľvek idete von, aplikujte opaľovací krém aspoň SPF 30.
  • Vyhnite sa akýmkoľvek samo-opalovacím krémom a soláriu pred a po ošetrení aspoň 6 týždňov.
  • Chĺpky si deň pred ošetrením oholte (v prípade dlhých chlpov lasér spáli chlp nad povrchom, ale lasér neprenikne až pod kožu).
  • Vyhnite sa iným metódam odstraňovania chĺpkov, ako holeniu – depilácia voskovými pásikmi môže narušiť vlasový folikul a je potrebné sa jej vyhnúť najmenej štyri týždne pred ošetrením.
  • V prípade epilácie podpazušia nepoužívajte 2 dni pred ošetrením deodorant

Starostlivosť po laserovej epilácií

 

Hneď po ošetrení laserovou epiláciou Vám pokožku ošetríme prípravkom s obsahom ukľudňujúcich a antiseptických látok. Ak budete pociťovať napriek tomu nepohodlie, schlaďte ošetrovanú oblasť ľadom.

Náš príbeh

Kto sme?

Sme spoločnosť, ktorá vznikla ešte v roku 2013. Začínali sme ako ambulancia všeobecného lekára, avšak vždy sme sa snažili ísť inou cestou, ako ostatní. U nás totižto veríme, že človek a jeho zdravie je komplexný celok, preto okrem symptomatickej ambulantnej liečby poskytujeme komplexnú starostlivosť o človeka – lebo vieme, že odstránením symptómov človeka nevyliečime. 


Medirect je tu pre Vás už takmer 10 rokov, no práve Tie posledné boli venované nášmu rozvoju v oblasti služieb estetickej medicíny. Táto oblasť je, rovnako ako každá iná medicína, veľmi náročná. Stojí veľa úsila, štúdia, praxe a driny – aby sme Vám dokázali poskytovať služby na tej najvyššej úrovni.
311710192_481871163963264_5863529484307697679_n

Kde nás nájdete?