Mezoterapia

Objednajte sa na mezoterapiu pre krásne hladkú a hydratovanú pokožku

Máte nejaké otázky ohľadom mezoterapie? Napíšte nám!

Ako na pružnú, pevnú pleť? Ako sa zbaviť vrások na tvári, na krku, v dekolte, na horných častiach rúk, jazviev po akné, celulitídy a strií?


Tieto dermatologické a kozmetické nedostatky kože možno teraz jednoducho riešiť pomocou mezoterapie. Ak uvažujete o jej aplikácií, prečítajte si, či je pre Vás vhodná, ako prebieha ošetrenie a aký môžete očakávať výsledok. Mezoterapia je francúzska omladzovacia technika, pri ktorej sa mikroinjekciami do kože aplikuje kyselina hyalurónová, vitamíny, enzýmy, antioxidanty a rastlinné extrakty na omladenie, hydratovanie a napnutie pokožky. Mezoterapia zmierňuje unavene vyzerajúcu pokožku a povrchové vrásky, ale tiež napomáha k správnemu fungovaniu krvného obehu a tým pomáha telu vyplaviť nežiadúce toxíny. Používame ju tiež na zjednotenie hyperpigmentácie a na ošetrenie akné, čím pleť viditeľne omladne. Mezoterapia taktiež zmierňuje priebeh dermatitíd.

 

Využitie mezoterapie na poli medicíny je naozaj široké a závisí na rôznych faktoroch: na mieste aplikácie, hĺbke aplikácie účinnej látky a predovšetkým od toho, akú účinnú látku dodáme do organizmu.


Pre koho je mezoterapia vhodná?

 

Mezoterapia je nevyhnutná pri odstraňovaní vekových zmien pokožky, na tvorbu kolagénu, hydratáciu, zlepšenie elasticity kože, depigmentáciu, vyrovnávanie tónu pleti, či odstraňovanie povrchových jazvičiek. Vitamínové koktaily mezoterapie stimulujú fibroblasty v pokožke, aby produkovali viac kolagénu v boji proti známkam starnutia. Výsledky mezoterapie sú viditeľné už po prvej aplikácii.


Mezoterapia sa v používa tiež na prípravu pokožky pred implantáciou nití.


Ako prebieha ošetrenie?

Pri samotnom zákroku rovnomerne prechádzame celú ošetrovanú oblasť, no najviac sa sústredíme na problémové oblasti. Pomocou mikro-vpichov sa aktívne látky dostávajú hlboko do kože, ako pri žiadnom inom zákroku. Mezoterapiu je možné aplikovať na problematické ohraničené plochy, ale aj na väčšie časti kože. Do kože vpichujeme kyselinu hyaulurónovú, retinol, tyamín, riboflavín, nikotínamid dexpantenol, pyridoxín, vitamín C, vitamín E, vitamín D, isoleucín, leucín, lyzín, tryptofán, tyrozín a iné látky slúžiace na biorevitalizáciu pokožky.

 

Po ošetrení pretrváva mierny difúzny opuch, po vpichoch môžu vzniknúť malé modrinky, mikrochrastičky a začervenanie. Po aplikovaní lokálneho anestetika klient subjektívne a krátkodobo pociťuje tŕpnutie a pálenie pokožky. Zákrok sa vykonáva ambulantne. Dĺžka trvania zákroku je 20 až 30 minút.


Viditeľné výsledky dosiahneme už po prvom ošetrení, ale je vhodné ju opakovať minimálne trikrát ročne, aby sme udržali pružnosť a hydratáciu kože.


Je ošetrenie mezoterapie bolestivé ?

Pri mezoterapii sa používajú veľmi tenké ihly. Pre zvýšenie komfortu pred ošetrením používame anestetický krém na znecitlivenie.


Výsledný efekt po mezoterapií:

 • Omladenie pleti
 • Redukcia povrchových vrások
 • Zvýšenie elasticity pokožky
 • Redukcia akné a rozšírených pórov
 • Hydratácia suchej a matnej pokožky

Typy mezoterapií, ktoré ponúkame:

Na úvod spomeniem, že pre laika je zrejme ťažké orientovať sa v tom, ktorá mezoterapia je pre neho vhodná – pred každou aplikáciou pokožku a jej potreby individuálne posúdime a klientke (alebo klientovi) navrhneme terapiu prsne na mieru. Nižšie uvedený popis produktov preto, prosím, berte iba veľmi orientačne. 🙂


Jalupro HMW CollagenBooster

Jalupro je sterilný re-absorbovateľný roztok, ktorý sa správa ako výplň. Podporuje obnovenie fyzickej kondície kože, jej elasticitu a najmä, ako jediný injekčný produkt na trhu – tvorbu kolagénu. Injektuje sa podkožného tkaniva na zdokonalenie intracelulárneho matrixu a zvýšenie objemu v poškodených anatomických štruktúrach. Kolagén (z gréckeho „kólla“, čiže lepidlo) je práve tá „látka“ v koži, ktorá jej dodáva pružnosť a odolnosť. Druhá vrstva kože je tvorená bunkami, ktorým hovoríme fibroblasty. Tie vylučujú elastín. Kolagén spoločne s elastínom a ďalšími proteínmi, tzv. glykoproteínmi, tvoria extracelulárny matrix. Ide o sieť, ktorá formuje samotnú pokožku – ako sval, ktorý jej dodáva skutočné fyzikálne vlastnosti, teda tonicitu, odolnosť a pevnosť.


Štúdie preukázali, že každoročne od dvadsiateho, do tridsiateho roku života strácame zhruba 1% kolagénu – čo vedie k strate pružnosti a pevnosti našej pokožky. Je preto veľmi dôležité ho dopĺňať – napríklad produktom Jalupro HMW CollagenBooster.


Inak – najnovšie trendy tvrdia, že je potrebné kolagén dopĺňať preventívne – už v skorom veku – a zabrániť tomu, aby naša pokožka vôbec pružnosť stratila – a nehasiť problém až keď je neskoro, pretože to už býva oveľa náročnejšie.


Skin booster -IQLIFT

IQLIFT skin booster je univerzálny booster pre omladenie pokožky. Obsahuje biomimetické peptidy, stabilizované vitamíny, minerály a aminokyseliny. Tieto zložky napomáhajú tvorbe skeletu dermis, zmenšujú hĺbku a výraznosť vrások, bránia ich vzniku a sú prevenciou proti rozkladu kolagénu (viď jeho dôležitosť v odstavci o Jalupro HMW), taktiež aktivujú rôzne metabolické procesy, podporujú metabolizmus kožných buniek a znižujú výskyt oxidačného stresu.

Injektuje sa pacientom u ktorých sa prejavujú vekom vyvolané zmeny, fotostarnutie, nerovnomerný odtieň pokožky, hyperpigmentácia. Taktiež pomáha zmierňovať dehydratovanú a matnú pleť.


Aquashine BTX

AquaShine BTX je vhodný na prevenciu starnutia ako aj korekciu už existujúcich kožných zmien (vrásky, pigmentové škvrny, jazvy po akné). Produkt je charakteristický:

 • botoxovým efektom – v prípade, ak botox nechceme/nemôžeme použiť
 • omladenie, lifting a regenerácia pleti
 • zmierňuje vrásky, zvyšuje tonus a elasticitu kože
 • vyplňa jazvy po akné
 • zmierňuje hyperpigmentáciu
 • predlžuje efekt už aplikovaného botulotoxínu

Sisthaema Hevo-T®

 

PROFHILO®

Prečo my?

5/5 hviezdičkové hodnotenie naších klientov

Výhodná cena oproti konkurencií – úspora až do 50%

Kvalitné produkty používané na tých najdrahších klinikách

Recenzie

Pani doktorka má úžasný ľudský prístup, zmysel pre krásu, je veľmi empatická a má veľmi šikovné ruky, presne vie, čo sa nám najviac hodí, poradí a zákrok vykoná naozaj veľmi šetrne, tá nepatrná bolesť za to určite stojí . Naozaj vrelo odporúčam, veľmi milá pani doktorka aj sestrička, budete odchádzať spokojné a krásne ❤️🙂

 

5/5
U pani doktorky som bola prvý krát, ale nie posledný. Pani doktorka je veľmi milá a veľký odborník. Všetko mi najprv vysvetlila a poradila. 
 
S prevedením jej práce som maximálne spokojná a ozaj vrelo odporúčam 👍

Jana Truliková

5/5
Veľká spokojnost. Dala som si u pani doktorky skorigovať pery a s výsledkom som maximálne spokojná. Pani doktorka robí svoju prácu s citom a srdcom. Všetko vopred vysvetli a jej práca je naozaj precízna. Môžem len odporučiť. Určite navštívim Medirect opäť. Ďakujem a prajem veľa spokojných klientov. ❤
 
 

Veve Keratka

5/5
Pani doktorku a Medirect odporúčam všetkými desiatimi. Kto ma pozná, vie, aký mám názor na zásahy do tela. Od malička mám úzku hornú peru a ambulanciu som kontaktovala s veľmi malou dušičkou. Pochopili, vysvetlili a konečne sa cítim tak, ako som sa chcela vidieť v zrkadle už od detstva.
A ešte jeden detail…ja sa ihly bojím ale kyselina hyalurónová vôbec nebolí, celý proces je bezbolestný (aspoň pre mňa) a aj hojenie bolo rýchle.
 
Pani doktorka je šikovná veľmi. Takže za mňa ďakujem ❤️
 
5/5
Ísť na zákrok do Medirectu som sa rozhodla na základe kladných hodnotení a zverejnených úprav „pred“ a“po“. 
 
Môžem sa pridať k všetkým kladným recenziám, lebo pani doktorka je naozaj príjemný človek s ľudským prístupom a je vidno, že svoje remeslo chce odviesť čo najlepšie. 
 
Som ďaľší spokojný klient, ktorý sa bude vraciať a vrelo odporúčať Medirect svojmu okoliu.

Alexandra Andilová

5/5

Náš príbeh

Kto sme?

Sme spoločnosť, ktorá vznikla ešte v roku 2013. Začínali sme ako ambulancia všeobecného lekára, avšak vždy sme sa snažili ísť inou cestou, ako ostatní. U nás totižto veríme, že človek a jeho zdravie je komplexný celok, preto okrem symptomatickej ambulantnej liečby poskytujeme komplexnú starostlivosť o človeka – lebo vieme, že odstránením symptómov človeka nevyliečime. 


Medirect je tu pre Vás už takmer 10 rokov, no práve Tie posledné boli venované nášmu rozvoju v oblasti služieb estetickej medicíny. Táto oblasť je, rovnako ako každá iná medicína, veľmi náročná. Stojí veľa úsila, štúdia, praxe a driny – aby sme Vám dokázali poskytovať služby na tej najvyššej úrovni.
311710192_481871163963264_5863529484307697679_n

Kde nás nájdete?