Odstránenie vrások botoxom

Objednajte sa na odstránenie vrások botoxom

Máte nejaké otázky odstránenia vrások botoxom? Napíšte nám!

Určite viete, že botox je prípravok, ktorý sa používa na vyhladzovanie vrások. O botoxe ale okrem tohto faktu panuje medzi ľuďmi mnoho mýtov a poloprávd.Veľmi obľubeným mýtom býva napríklad že pacient po aplikácií botoxu nevyzerá prirozdene. Tento mýtus je naozaj iba mýtus. Korekcie sa dajú robiť naozaj decentne tak, aby ošetrené oblasti vyzerali prirodzene a jemne. Cieľom tohto článku je poskytnúť Vám základný prehľad o botoxe, jeho benefitoch a prípadných rizikách, ktoré by sa (veľmi výnimočne) mohli pri aplikácií vyskytnúť.

 

Čo je botox a ako funguje?

Botox (Botulotoxín) tvoria neurotoxíny, ktoré produkuje baktéria Clostridium botulinum. Tieto neurotoxíny po aplikácií pôsobia na nervové zakončenia v miestach, do ktorého sú aplikované, čím paralyzujú svaly (znehybnia ich) – a to následne vedie k vyhľadeniu vrások v oblasti vpichu.


Môžem dôverovať kvalite produktu, ktorú mi aplikujete ?

Na trhu sa môžete stretnúť s produktami vysokej kvality, avšak výnimkou nie sú ani tie menej kvalitné, ktoré nemusia poskytnúť želaný účinok alebo trvácnosť.


Naším cieľom je aby ste od nás odchádzali spokojní – a s obľubou sa ku nám opäť vracali. U nás preto samozrejme používame iba tie najkvalitnejšie, rokmi overené produkty, ktorým môžete dôverovať.


Ako znehybnenie svalov spôsobí vyhľadenie vrások?

Opakované sťahy svalov (napríklad keď sa človek smeje alebo mračí) sú jedným z príčin, prečo vznikajú vrásky na tvári. Botulotoxín dočasne zablokuje nervové spojenia, ktoré vedú do svalov v ošetrenej oblasti – čo zapríčiní, že pacient po aplikácií tieto svaly nebude vedieť „stiahnuť“.


Aký je rozdiel medzi kyselinou hyalurónovou a botoxom?

Botox po aplikácií paralyzuje svaly – čo spôsobuje ich nehybnosť – a to následne vyhľadenie vrások v oblasti vpichu. Spravidla sa používa na horné oblasti tváre, ako napríklad čelo, okolo oči a podobne. Kyselina hyalurónová sa používa ako výplň plôch (zvyčajne na tvári), ktoré s pribúdajúcim vekom stratili objem z dôvodu prirodzeného úbytku tuku, či svalov ochabnutiu kostí a podobne. Kyselina hyalurónová sa vpichne do týchto oblastí v ktorých k spomínanému úbytku došlo, tie vyplní a vráti tvári pružný a hladký vzhľad. Kyselina hyalurónová sa zvyčajne používa všade tam, kde tento objem treba doplniť, teda najmä na vrásky okolo úst, zväčsenie (a zmena kontúr) pier a líca, ktoré stratili vekom svoju plnosť.

 

Aj keď sú botox a kyselina hyalurónová rozdielne látky, určené na rôzne použitie, v praxi ich radi a veľmi často kombinujeme do jedného ošetrenia a to vždy individuálne, na základe potrieb každého pacienta.


Aké oblasti ošetrujete botoxom?

 • Vrásky na čele
 • Vrásky medzi obočím
 • Bunny Lines (vyskytujú sa na nose, primárne keď sa pacient usmieva)
 • „Fajčiarske vrásky“ okolo úst
 • Vrásky okolo očí
 • Marionettové línie (medzi sánkou a lícami)

Aká je cena ošetrenia?

Aplikácia botoxu je v súčasnosti relatívne dostupná. U nás táto služba stojí 100 Eur za jednu z oblastí ošetrenia. V cene je zahrnutý originálny, kvalitný produkt a podanie certifikovanou pani doktorkou.

 

Mám sa nejak pripraviť pred podaním botoxu?

Vo všeobecnosti sa neodporúča pred ošetrením brať lieky na riedenie krvi (ako napr. „Warfarín“) a antikoagulantika, ktoré môžu zapríčiniť tvorbu modrín na ošetrovanom mieste po aplikácií. Tiež sa neodporúča aspoň 24 hodín pred aplikáciou nepiť alkohol.


Aký je postup pri aplikácií?

Na aplikáciu botoxu používame tenkú ihlu, ktorou injektujeme vpichmi malé množstvo botulotoxínu do oblasti, ktorú ošetrujeme. Počas sedenia je možné botoxom ošetriť viaceré miesta. Ide o ambulantný zákrok, v trvaní okolo 15-30 minút podľa počtu oblastí, ktoré ošetrujeme. Na žiadosť pacienta vieme miesto aplikácie lokálne umŕtviť – v takom prípade je ošetrenie takmer bezbolestné.

 

Je potrebné po aplikácií botoxu dodržiavať nejaké zásady?

Po aplikácií botulotoxínu pre zmiernenie opuchu a zamedzeniu tvorby modrín odporúčame:


 • Vyvarovať sa fyzickej námahe po dobu 24 hodín po aplikácií.
 • Neležať po dobu 3 hodín po aplikácií.

Je rovnako veľmi dôležité, aby si pacient po ošetrení netlačil a nešúchal miesto ošetrenia po dobu 12 hodín po aplikácií – botulotoxín by sa v opačnom prípade mohol dostať mimo ošetreného miesta. Okrem vyššie uvedených odporúčaní nie je potrebné nejako špeciálne upraviť svoj denný režim.


Existujú potencionálne riziká alebo komplikácie aplikácie botoxu?

Nežiaduce účinky po aplikácií botoxu sú veľmi zriedkavé a v praxi sa vyskytujú minimálne. V prípade, ak takéto problémy vzniknú, väčšinou odoznejú do dvoch dní. Medzi vedľajšie účinky patrí:


 • Bolesť , opuch , začervenanie alebo podliatiny v mieste liečby
 • Symptómy podobné chrípke
 • Bolesti hlavy
 • Podráždený žalúdok (poruchy trávenia)
 • Dočasne poklesnuté viečka
 • Podráždenie alebo začervenanie očí

Existujú skupiny ľudí, ktorí by sa mali aplikácií botoxu vyhnúť?

Botox je vo väčšine prípadov relatívne bezpečný. Napriek tomu sa neodporúča aplikovať nasledovným pacientom:


 • Pacienti, ktorí sa liečia na neuromuskulárne ochorenie
 • Pacienti s ovisnutými viečkami
 • Pacienti s ochabnutými svalmi tváre
 • Tehotné ženy
 • Ženy, ktoré dojčia

Samozrejme, nie každý typ ošetrenia sa vzťahuje na spomínané kategórie – vždy je lepšie obrátiť sa na nás a skonzultovať svoj zdravotný stav individuálne. Veľmi radi Vám poradíme.

Ako dlho trvá, kým sa prejavia účinky aplikácie botoxu?

Spravidla trvá niekoľko dní, kým sa prejaví účinok botulotoxínu – ktorý následne trvá približne od troch do šiestich mesiacov, v individuálnych prípadoch aj dlhšie. Následne je potrebné pre aplikáciu opäť zopakovať.


Aj napriek tomu, že sme sa snažili v tomto článku zodpovedať väčšinu otázok, ktoré sa nás pacienti zväčša pýtajú, je možné, že sme niektoré opomenuli. Budeme veľmi radi, pokiaľ využijete našu ponuku bezplatnej konzultácie, na ktorej je možné skonzultovať všetky prípadné otázky individuálne. Pre registráciu použite náš rezervačný portál alebo nás kontaktujte telefonicky alebo mailom.

Prečo si vybrať Medirect pre odstránenie vrások botoxom?

5/5 hviezdičkové hodnotenie naších služieb

Výhodná cena oproti konkurencií

Používame tie najkvalitnejšie výrobky renomovaných značiek.

Náš príbeh

Kto sme?

Sme spoločnosť, ktorá vznikla ešte v roku 2013. Začínali sme ako ambulancia všeobecného lekára, avšak vždy sme sa snažili ísť inou cestou, ako ostatní. U nás totižto veríme, že človek a jeho zdravie je komplexný celok, preto okrem symptomatickej ambulantnej liečby poskytujeme komplexnú starostlivosť o človeka – lebo vieme, že odstránením symptómov človeka nevyliečime.

 

Medirect je tu pre Vás už takmer 10 rokov, no práve Tie posledné boli venované nášmu rozvoju v oblasti služieb estetickej medicíny. Táto oblasť je, rovnako ako každá iná medicína, veľmi náročná. Stojí veľa úsila, štúdia, praxe a driny – aby sme Vám dokázali poskytovať služby na tej najvyššej úrovni.

Recenzie

5/5

Pani doktorku a Medirect odporúčam všetkými desiatimi. Odmalička mám úzku hornú peru a ambulanciu som kontaktovala s veľmi malou dušičkou. Pochopili, vysvetlili a konečne sa cítim tak, ako som sa chcela vidieť v zrkadle už od detstva.

 

Alexandra Andilová

5/5
Môžem sa pridať k všetkým kladným recenziám, lebo pani doktorka je naozaj príjemný človek s ľudským prístupom a je vidno, že svoje remeslo chce odviesť čo najlepšie. 
5/5

Pani doktorka má úžasný ľudský prístup, zmysel pre krásu, je veľmi empatická a má veľmi šikovné ruky, presne vie, čo sa nám najviac hodí, poradí a zákrok vykoná naozaj veľmi šetrne, tá nepatrná bolesť za to určite stojí . Naozaj vrelo odporúčam, veľmi milá pani doktorka aj sestrička, budete odchádzať spokojné a krásne ❤️🙂

 

Jana Truliková

5/5
U pani doktorky som bola prvý krát, ale nie posledný. Pani doktorka je veľmi milá a veľký odborník. Všetko mi najprv vysvetlila a poradila. 
 
S prevedením jej práce som maximálne spokojná a ozaj vrelo odporúčam 👍
Nákupný košík
sk_SKSlovak