Úprava, zväčšovanie a hydratácia pier kyselinou hyalurónovou

V súčasnosti je úprava tvaru a zväčšovanie pier kyselinou hyalurónovú obľúbeným zákrokom estetických lekárov na celom svete. Ide o veľmi účinnú, relatívne lacnú a zároveň relatívne „neinvazívnu“ metódu, akou dokážeme ženy skrášlovať. Pery totiž zohrávajú dôležitú úlohu v estetike tváre. Najmä plnosť pier je kľúčovým faktorom spojeným s príťažlivosťou, krásou a mladosťou – kvôli čomu sa zväčšovanie a úprava pier stala trendom 21. storočia. Je to čiastočne aj tým, že pery sa nám prirodzene, vekom, zmenšujú. 

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúci polysacharid (takže žiadne „umelé“ úpravy, ako sa zvykne hovoriť), ktorý je prítomný v koži a chrupavke. V gélovej forme sa dokáže zlúčiť s vodou a následne narásť na objeme, čo spôsobuje žiadaný výplňový efekt.

Dnes už je absolvovať takúto procedúru úplne bežné – chodia ku nám klientky rôzneho veku či postavenia. Zároveň úprava vie byť veľmi decentná a už aj veľmi malé množstvo vie spraviť naozaj zásadný rozdiel vo vizuále tváre. V dnešnej dobe je „kačací efekt“, ktorý bol s ošetrením spojený v minulosti už (takmer) dávno preč.

Aké procedúry ponúkame?

Ako sme si už povedali, kyselinu hyalurónovú aplikujeme za účelom zväčšenia pier – u klientok, ktoré nie sú spokojné s objemom pier, tiež za účelom úpravy tvaru pier alebo za účelom odstránenia vrások z okolia pier – ktoré sa spájajú najmä so zvyšujucím vekom.  Niekedy pery vykazujú asymetrie, ktoré dokážeme rovnako dorovnávať. Nemusíte sa báť – pery budú po aplikácií mäkké, jemné, „šťavnaté“ a prirodzené – a trochu výraznejšie, zvodnejšie a ženskejšie. 

Zväčšenie úzkych pier

Predovšetkým úzke pery treba volumizovať postupne. Niekedy si želaný efekt bude vyžadovať viacero sedení, inokedy to zvládneme na jedno. Všetko závisí od stavu pier a želaného efektu, na ktorý sa chceme dostať. 

Hydratácia pier

Ak máte suché, popraskané pery, zmenšujúcu sa červeň – problém je v ich nedostatočnej hydratácii. Keďže kyselina hyalurónová na seba viaže vodu, veľmi dobre funguje na podobnú hydratáciu. Hydratácia je teda vhodná pre tých klientov, ktorí chcú svoje pery hydratovať, vyhladiť ich vrásky či prípadne ryhy. Pery ostávajú veľkosťou nezmenené. Teda – ak to tak budete chcieť.

Russian Lips

Táto metóda sa líši od klasickej výplne pier v tom,  že miesto pridávania objemu „do priestoru“ (kontroverzný kačací efekt) ide o vymodelovanie pier do tzv. srdiečka pomocou zdvihnutia pier do výšky – výsledný efekt je vďaka tomu oveľa prirodzenejší. Cieľom je zdvíhať červeň pery a nepridávať neprirodzený objem. Najvhodnejšie sú pre ženy s prirodzene plnými perami. Úzke pery treba najprv pred „Ruskou metódou“ zväčšiť, až následne na ďaľšiom sedení pokračovať touto metódou.

Priebeh zákroku

Zákroku predchádza konzultácia, pri ktorej sa s klientkou dohodneme na požiadavkách pre výsledný efekt. Pred samotným zákrokom sa pery najskôr vydezinfikujú. Nanesie sa lokálne anestetikum, ktoré nechávame pôsobiť 20-30 minút. Pri samotnom vpichu injekcie do pier môže klientka zacítiť jemnú bolesť, avšak obsah kyseliny hyalurónovej obsahuje znecitlivujúcu látku lidokaín, ktorý pôsobí ako lokálne anestetikum, takže ďaľšia aplikácia je už skoro bezbolestná. Po aplikácii kyseliny do pier sa daný obsah ešte rozmasíruje tak, aby sme ho dostali do požadovaných miest difúzne.

Celý zákrok trvá približne 30 – 40 minút a jednu hodinu po procedúre je možné naniesť make-up na prípadne modriny či opuch – a prípadne vyraziť na pracovnú večeru, či rande. 🙂

Deň až dva po zákroku môžu byť pery trochu opuchnuté. Trvácnosť zákroku je 6–12 mesiacov, po ďalšej aplikácii sa však trvácnosť a účinok ešte o čosi predlžuje.

Naše produkty:

Juvederm ®

JUVÉDERM® je Francúzska značka, ktorá patrí medzi svetové produkty. Je to naozajstný etalón medzi výplňovými produktami z kyseliny hyalurónovej, ktorý podávajú aj tie najlepšie kliniky na svete.

Dermastyle ®

Dermalstyle ® je rovnako vysoko kvalitný, Nemecký produkt, ktorý je kvalitou podobný Juvedermu. Je o čosi lacnejší, ako Juvederm, ale máme s ním naozaj dobré skúsenosti.

Okrem spomínaných dvoch značiek, s ktorými sa u nás budete môcť stretnúť najviac, ponúkame v menšej miere aj iné, certifikované a veľmi kvalitné produkty, ktoré vždy pred uvedením do ponuky najskôr dôkladne testujeme – aby sme vám vedeli ponúkať tú najlepšiu kvalitu za tú najlepšiu cenu na trhu.